O koupi nového bytu rozhoduje i kvalita dětského hřiště nebo cyklostezka

Hlavní stránka / Zprávy dne / O koupi nového bytu rozhoduje i kvalita dětského hřiště nebo cyklostezka

17.3.2016

O koupi nového bytu rozhoduje i kvalita dětského hřiště nebo cyklostezka Zhruba 40 procent zájemců o nový byt představují mladé páry, případně rodiny s malými dětmi. Kvalita okolního prostředí včetně nápaditosti dětského hřiště tak hraje při výběru nového bytu významnou roli, podobně jako blízkost cyklostezek či zeleně. Hřiště musí nejen odpovídat platným normám, ale ještě musí být invenční a splňovat představy rodičů i jejich ratolestí. Že dobré hřiště pomáhá prodávat jejich byty, pochopili i developeři a jsou již ochotni i do této části výstavby investovat miliony korun.

„Chceme, aby se lidem v našich stavbách dobře žilo, a to i těm nejmenším, protože je to naše nastupující generace. K tomu je nezbytné i pěkné okolí se vším, co patří k modernímu životu. A protože téměř polovinu našich kupujících tvoří mladé páry a rodiny, máme v Nových Chabrech nejen centrální dětské hřiště, ale i několik dalších pískovišť a herních ploch,“ vysvětlil Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.
 
„Naši zákazníci obvykle požadují hřiště s tradičními prvky, jako jsou houpačky, skluzavky, houpadla, kolotoče a lezecké prvky, které jsou designované pro různé věkové kategorie od jednoho roku do maximálně dvanácti let. Součástí požadavku je obvykle i mobiliář s oplocením,“ vysvětlil František Bican ze společnosti Onyx wood, která moderní hřiště staví. „Snažíme se je však přesvědčit i k méně obvyklým prvkům, jako jsou třeba lanovky, lanové lezecké prvky, trampolíny. Odměnou je pak hojně navštěvované a oblíbené hřiště, kam je s dětmi radost zajít,“ doplnil.
 
Firma vytvořila i centrální hřiště u projektu Nové Chabry, který staví společnost Star Group. „V Nových Chabrech jsme instalovali například lezeckou síť se skluzavkou a prolézačkami, dětmi oblíbenou lanovou dráhu, pavoučí houpačku, klasickou houpačku a samozřejmě lavičky pro rodiče. Na povrchu hřiště se střídá tráva s nejmodernější dopadovou plochou z monolitické pryže, jež tlumí dětské pády a ve které jsou interaktivní prvky, jako skákací panák a podobně. Snahou investora bylo nabídnout obyvatelům něco neotřelého a zároveň dobře zapadajícího do celkového konceptu výstavby, což se určitě povedlo,“ uvedl dále František Bican.
 
Stavbu dětských hřišť upravují v současnosti dvě normy. Díky tomu by na nich neměl hrozit pád na betonovou dlažbu, nemělo by dojít k zachycení částí těla do konstrukce ani by nemělo dojít k nárazu na ostré hrany či nějaké hroty. Normy také určují minimální vzdálenosti mezi jednotlivými prvky na hřišti, což zaručuje, že například při pádu z houpačky dítě nenarazí ještě do vedle stojícího kolotoče. Hřiště z hlediska normy pravidelně kontroluje odborný dozor, který na případné nedostatky a závady upozorní provozovatele, jenž je povinen je odstranit.
 
Dětská hřiště patřila k nové výstavbě vždycky. Dlouho však převládala snaha na nich co nejvíc ušetřit, a tak obvykle cena vítězila nad nápadem i kvalitou. V posledních letech se již prosadil obrácený trend, kdy je na prvním místě kvalita. „Čím dál častěji navrhujeme pro developery zajímavá hřiště, protože tak chtějí získat konkurenční výhodu při nabízení bydlení mladým párům a rodinám,“ rekapituloval František Bican.
 
Dětským hřištěm však starost o volný čas obyvatel nekončí. V Nových Chabrech tak vznikla i řada odpočinkových zón, které jsou odděleny od centrálního hřiště i od jednotlivých koutků s pískovištěm pro nejmenší děti. „Pamatujeme i na dospělé a seniory, kterým vnitrobloky s odpočinkovými zónami s lavičkami, uměleckými plastikami a svítícími stromy Lukáše Raise nabízejí příjemné prostředí k přátelskému posezení,“ přiblížil Tal Grozner další oblast, o kterou se musí dobrá firma postarat. Ale ani tím by neměla invence developera končit. Co nabídne lidem, kteří chtějí sportovat?  To se dá lépe vyřešit na okraji města než v jeho centru. „V Nových Chabrech je pro obyvatele připravena cyklostezka kombinovaná s fitness prvky a beach volejbalová hřiště,“ doplnil Tal Grozner.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://chemtest.com.ua/

http://rezeptfrei-viagra.com/

на сайте topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018