Penta chce do dvou let začít stavět na Masarykově nádraží

Hlavní stránka / Zprávy dne / Penta chce do dvou let začít stavět na Masarykově nádraží

21.4.2015

Penta chce do dvou let začít stavět na Masarykově nádraží PRAHA - Investiční skupina Penta chce do dvou let zahájit stavbu nových objektů na nevyužívaných pozemcích pražského Masarykova nádraží. Tvrdí to alespoň zakládající partner této firmy Marek Dospiva. „Pevně věříme, že do dvou let bychom mohli stavět. Všechny kroky koordinujeme s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty," řekl.

PRAHA - Investiční skupina Penta chce do dvou let zahájit stavbu nových objektů na nevyužívaných pozemcích pražského Masarykova nádraží. Tvrdí to alespoň zakládající partner této firmy Marek Dospiva. „Pevně věříme, že do dvou let bychom mohli stavět. Všechny kroky koordinujeme s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty," řekl.
 
Penta chce v rámci projektu Masaryk Station Development vybudovat takzvaný Central Business District. Přirovnává ho k londýnskému City. Ve druhé fázi chce zastavět plochy podél obou stran magistrály, na což by navázala třetí fáze v ulici Hybernská.
 
Vlastníkem většiny pozemků na Masarykově nádraží jsou České dráhy. Přestavbu nádraží plánuje Masaryk Station Development, v níž ČD vlastní asi 34 procent a většinu má Penta. Projekt vyjde na miliardy korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читать дальше
Všechna práva vyhrazena © 2018