Po podpisu smlouvy je na připomínky ke stavu nemovitosti pozdě

Hlavní stránka / Zprávy dne / Po podpisu smlouvy je na připomínky ke stavu nemovitosti pozdě

1.8.2015

Po podpisu smlouvy je na připomínky ke stavu nemovitosti pozdě PRAHA - Podpis kupní smlouvy na nemovitost s sebou přináší pokaždé jistá rizika. Každý kupující by si proto měl zjistit co nejvíce informací o kupovaném objektu. Čím dál častěji se totiž stává, že prodávající z jistých zištných důvodů zatajuje některé skutečnosti, které pak musí řešit nový majitel, protože se je většinou dozví až po podpisu kupní smlouvy. Advokáti z webového portálu dostupnyadvokat.cz potvrzují, že s klienty často řeší, jak se vyvázat z uzavřené smlouvy na koupi nemovitosti.

Ve většině případů je ale příliš pozdě, protože smlouvu již podepsali. Přinášejí ale i několik tipů, jak se podobným situacím vyhnout. „Poté, co dojde k podpisu kupní smlouvy, je již velmi obtížné dosáhnout jejího zrušení. V drtivé většině případů nám klienti v takovém případě přichází pět minut po dvanácté a my nejsme schopni než konstatovat, že kupní smlouva musí být dodržena,“ varuje před rizikem advokát Ondřej Preuss z poradenského webu dostupnyadvokat.cz. Jak se říká, dvakrát měř, jednou řež, proto je vždy lepší poradit se s odborníkem, který zjistí a případně upozorní na možná rizika.

 Spoléhat však pouze na realitního makléře není vždy správná cesta. Ti sice ve většině případů nemovitosti prověřují, ale nepátrají po zatajených skutečnostech. Zájmem realitní kanceláře je totiž rychlý prodej nemovitosti a makléři tak pracují většinou pro prodávajícího. „Z dotazů, které se objevují na našem webu, plyne, že kupující jsou skutečně často v nevýhodě. Řadě potíží však lze přecházet pouhou kontrolou kupních smluv a dalších právních dokumentů,“ doplňuje Ondřej Preuss. Vyplatí se proto konzultace se zkušenými advokáty, kteří poradí, jak upravit kupní smlouvu tak, aby většinu rizik plynoucích z nákupu nemovitosti od nepoctivého prodávajícího eliminovala.
 
Před tím než se podepíše kupní smlouva a zaplatí velké peníze, je dobré si o nemovitosti zjistit maximum informací. Zejména pak:
 
-              zda je nemovitost v takovém technickém stavu, který mi pro další užívání vyhovuje 
-              zda se k nemovitosti nebo sousedním pozemkům neváží práva třetích osob, která mi znemožní nebo ztíží v budoucnu nemovitost řádně užívat 
-              Zda mi kupní smlouva poskytuje prostor na to, abych od ní mohl případně odstoupit, pokud se dodatečně zjistí, že mi prodávající něco zatajil
 
Dostupnyadvokat.cz našel inspiraci v podobných službách, které úspěšně fungujícími v zahraničí, a to zejména ve Velké Británii. Myšlenka vytvoření podobného nástroje pro Českou republiku, kterým lze otevřít svět advokacie úplně každému vznikla v roce 2010. O čtyři roky později byl pak spuštěn web, který je skutečným nástrojem, jak klientovi zajistit kvalitní, rychlou a dostupnou právní službu za předem jasně dohodnutou cenu.
 
Dostupnyadvokat.cz pomůže občanům vyřešit právní otázky z oblasti práva nemovitostí, pracovního práva nebo převodu motorových vozidel. Poskytuje však i možnost konzultace individuálních právních případů. Veškeré úkony si klient objedná jednoduše on-line. Vybírat přitom může z předem sestavených balíčků, které jsou vytvořeny na míru potřebám klienta.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://apach.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018