Pouze kvalitní zámek zloděje v rychlém úspěchu nezastaví

Hlavní stránka / Zprávy dne / Pouze kvalitní zámek zloděje v rychlém úspěchu nezastaví

8.3.2015

Pouze kvalitní zámek zloděje v rychlém úspěchu nezastaví PRAHA - Zprávy o řádění zlodějů a vloupáních jsou v médiích skoro každý den. Příčin hned je několik, nejčastěji však zloději odcházejí s lupem díky kombinaci nevšímavosti sousedů a špatného zabezpečení. V panelových a činžovních domech jsou nejdůležitějším prvkem ochrany soukromí a majetku dveře do bytu. Velká část Čechů toto stále podceňuje a byt mají „zabezpečen“ pouze dřevo-papírovými dveřmi, které lupič překoná za pár vteřin.

Další nemalá část obyvatel se domnívá, že byt mají zabezpečený dostatečně, ale díky vychytralým obchodníkům spíše vyhodili peníze. Domnívají se, že mají bezpečnostní dveře, ale pro absenci dostatečných bezpečnostních prvků nejsou o nic odolnější, než dveře dřevo-papírové. „Téměř obden se naši zaměstnanci setkávají se zákazníky, kteří se domnívají, že mají kvalitní bezpečnostní dveře či, že stačí kvalitní zámek. Ale tak to vůbec není. Policejní vyšetřování a data potvrzují, že zlodějům odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ prozrazuje Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT, která se specializuje na zabezpečení objektů.
 
Často se totiž stává, že různí vychytralí prodejci a obchodníci zákazníkům prodají dveře nedostatečné bezpečnostní třídy nebo dokonce jenom samotné zámky a zákazníkům tvrdí, že jde o dostatečné zabezpečení. Existuje šest bezpečnostních kategorií dveří, jenom třetí třída a výše je funkčním zabezpečením. „Bezpečnostní dveře mají podle legislativních norem šest kategorií. Výrobky nižších kategorií (1. a 2.), jsou sice levnější, ale jejich faktická odolnost je mizivá. Obvykle je lze otevřít během pár minut obyčejným šroubovákem. Skutečné bezpečnostní dveře začínají od 3. bezpečnostní třídy,“ upřesňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT. Pro soukromé či firemní objekty je obvykle maximem čtvrtá bezpečnostní třída, výrobky páté a šesté kategorie jsou používány pro speciální aplikace strategického významu například v elektrárnách, bankách či vojenských objektech.
 
Certifikace je základním prostředkem, který informuje o úrovni zabezpečení. Dobré je také vědět, že pojišťovny obvykle vyžadují minimálně třetí bezpečnostní třídu. Certifikované bezpečnostní dveře příslušné kategorie totiž znemožní nebo alespoň na velmi dlouhou dobu ztíží vloupání. Odolají totiž běžným pokusům o překonání, jako jsou páčení, vyražení, proražení, rozražení zárubní, vysazení dveří, odvrtání zámku nebo vložky či vyříznutí zámku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Аккумуляторы Харьков

здесь
Všechna práva vyhrazena © 2018