Prodeje nových bytů v Brně letos dosahují rekordních hodnot

Hlavní stránka / Zprávy dne / Prodeje nových bytů v Brně letos dosahují rekordních hodnot

28.7.2014

Prodeje nových bytů v Brně letos dosahují rekordních hodnot BRNO - Počet prodaných bytů v Brně během prvního pololetí letošního roku raketově vzrostl. Lidé si pořídili v brněnských novostavbách 433 bytů, to je nárůst o celých 89 procent ve srovnání s prvním pololetím loňského roku, kdy se jich prodalo jen 229. Celkem lidé v Brně utratili za nové byty 1,25 miliardy korun, tedy meziročně zhruba dvojnásobek. Prodeje rostly už v prvním čtvrtletí letošního roku, druhé čtvrtletí ale přineslo absolutně rekordní prodeje posledních let. Vyplývá to z pravidelné analýzy společnosti TRIKAYA, která trh nemovitostí na jižní Moravě pravidelně monitoruje.

Prodejně nejúspěšnějším měsícem letošního roku byl květen s více než stovkou prodaných bytů. Tomuto rekordnímu číslu napomohly u některých projektů také hromadné převody rezervačních smluv na smlouvy kupní, které celý prodej administrativně dokončují. Průměrná cena prodaného nového bytu v Brně se vyšplhala k hodnotě 2,7 milionu korun bez DPH, a proti loňskému prvnímu pololetí vzrostla o necelých 10 procent z 2,45 milionu korun. 

Nejdražší prodaný byt stál 9,5 milionu korun
 
„V Brně se poslední dobou dobře prodávají i hodnotnější a nadstandardní nemovitosti v centru. Proti loňsku lidé letos kupují nejenom více bytů, ale také byty dražší. Přestože v absolutním počtu prodaných bytů stále vedou periferie města s nejnižšími cenami, ukazuje se, že střed města je pořád atraktivní a zákazníci jsou ochotni do kvalitního bydlení v centru investovat nemalé částky. Nejdražší byt za první pololetí se podle ceníkových cen prodal právě v centru Brna za 9,5 milionu korun bez DPH,“ říká Alexej Veselý, ředitel společnosti TRIKAYA.
 
Letošek by mohl být ve srovnání s posledními roky rekordní
 
Na začátku prázdnin bylo v nabídce brněnských developerů téměř 900 neprodaných bytů v novostavbách. Nejčastěji jde o byty dvoupokojové s výměrou kolem 50 metrů čtverečních. Cena takovéhoto bytu se pohybuje kolem 1,9 milionu korun bez DPH v závislosti na lokalitě. „Z 900 neprodaných bytů v novostavbách jich bylo už 250 rezervováno. Pokud by se po zbytek roku už pouze doprodávaly tyto zarezervované byty, stále by se jednalo o třetinový nárůst prodeje oproti loňsku. Vypadá to, že rok 2014 bude v prodeji nových bytů v Brně rekordní,“ doplňuje Alexej Veselý.
 
Nejdražšími lokalitami jsou Brno-střed, Královo pole a Komín
 
Nejdůležitějším faktorem při výběru nemovitosti je stále její lokalita a vzdálenost od centra. Právě tyto faktury ovlivňují cenu nejčastěji. Městskými částmi s nejdražšími byty v nabídce brněnských novostaveb jsou Brno-střed, Královo pole a Komín, metr tu stojí v průměru 50 tisíc korun bez DPH. Naopak nejlevnější bydlení lze aktuálně pořídit ve Slatině, Starém Lískovci nebo Bystrci s průměrnou cenou za metr 36 500 korun bez daně. Právě v okrajových lokalitách města se také nejvíce prodávají byty ve velkých rezidenčních projektech s víc než stovkou bytů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

подробно

np.com.ua

mitsubishi.niko.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018