Receptem na vyšší návštěvnost obchodních center je také pestřejší servis

Hlavní stránka / Zprávy dne / Receptem na vyšší návštěvnost obchodních center je také pestřejší servis

19.3.2014

Receptem na vyšší návštěvnost obchodních center je také pestřejší servis PRAHA - Sázka na silného potravinového operátora nebo atraktivnější skladbu nájemců, volnočasové aktivity, pestřejší gastro nabídku nebo zajímavé akce pro veřejnost. I to jsou podle poradenské společnosti DTZ způsoby, jak se tuzemským obchodním centrům daří zvyšovat návštěvnost. Jak potvrdila nedávná konference Retail Summit, počty návštěvníků se povedlo stabilizovat a v mnoha případech došlo k meziročnímu růstu.

I když se stále rozevírají nůžky mezi nejúspěšnějšími centry a těmi méně úspěšnými, aktuálně na trhu nejsou projekty, jež by se potýkaly s fatálním propadem zájmu zákazníků. Což je v době, kdy reálně klesá kupní síla a kupující se dle výzkumů řídí převážně slevami, potěšující stav. „Managementy zareagovaly včas a řada center prošla nebo prochází za nemalých investic proměnou. Vidíme oživení skladby nájemců, tlak na kvalitu, oslovování nových cílových skupin a kvalitní práci s loajalitou těch stávajících,“ vysvětluje Stanislava Trubačová, Head of Retail agency v DTZ.
 
Vzorem může být pražská Galerie Butovice
 
Za pozitivní příklad navýšení počtu návštěvníků může posloužit pražské nákupní centrum Galerie Butovice. Sázka na rozšíření food courtu a volnočasové aktivity typu saunového komplexu a obřího fitness centra je vyjádřena zhruba sedmiprocentním meziročním nárůstem návštěvnosti. Jiným směrem se vydalo Obchodní centrum Šestka v Praze-Ruzyni: pro akvizici nových návštěvníků soustředí zejména na pravidelné rodinné víkendové akce nebo nabízí dlouhodobější atrakce typu Na letadla zblízka nebo Výstava Korunovačních klenotů. Například v době konání Festivalu vědy, který proběhl na začátku roku, se v porovnání se stejným období vloni zvýšila návštěvnost o 12 procent. „Vzhledem ke kvalitnímu mixu nájemců a dalším službám se nám pak tito návštěvníci vrací i později mimo konání akcí. Důležité je získat je pro první návštěvu,“ doplňuje Jana Podoubská, centre manažerka OC Šestka. Příkladem obchodního centra, kterému se díky zajímavé skladbě nájemců a vhodně cílenému marketingu také podařilo výrazně zlepšit svou pozici na trhu, je Novodvorská Plaza společnosti Klepierre.
 
Královo Pole vsadilo na lokální značky
 
Mezi obchodní centra, kterým se daří dlouhodobě zvyšovat návštěvnost, se řadí také brněnské Královo Pole. V tomto případě centrum vsadilo na širokou nabídku ve vybraných segmentech a také zastoupení lokálních značek, které odlišují centrum od ostatních center v regionu. „Nabídku nájemců cíleně podporujeme vhodně zvolenými marketingovými aktivitami,“ doplňuje centre manažerka Jaroslava Kovárníková. „I když jsou čeští zákazníci označováni za konzervativní, retaileři o jejich přízeň bojují neustálými prodejními pobídkami, marketingem, inovacemi… Rozsah změn, které provázejí tuzemský maloobchod, je nejen v souladu s ekonomickou situací v zemi, ale rovněž reakcí na neutuchající aktivitu e-shopů. Není divu, platí totiž, že v boji o zákazníka vyhrává ten, kdo změnu vycítí ještě dříve, než nastane,“ vysvětluje Stanislava Trubačová.
 
Tisíce lidí může přilákat kvalitní gastronomie
 
Podle DTZ bude i nadále docházet k výměně na úrovni klíčových nájemců. Po hypermarketech jejich úlohu přebírají módní značky jako H&M, C&A, Zara, New Yorker a další. A zároveň nápadité a originální gastro koncepty, podpořené dalšími volnočasovými aktivitami. Jak dokládá příklad nákupního centra Galerie Butovice, které vloni překonalo hranici čtyř milionů návštěvníků, tisíce lidí denně mohou přilákat právě kvalitní kavárny, restaurace nebo volnočasové aktivity. „Galerie Butovice aktuálně zasvětila gastronomii a volnočasovým aktivitám zhruba třetinu všech prostor. Toto rozhodnutí se vyplácí – podařilo se oslovit a udržet velké množství nových návštěvníků, kteří za jídlem nebo třeba fitness či saunou jezdili na různá místa. Z jejich přízně samozřejmě profitují všichni nájemci,“ doplňuje Kateřina Skochová, property managerka DTZ.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Galerie-Butovice.jpg

Galerie-Butovice.jpg

OC-Sestka.jpg

OC-Sestka.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

понятие и виды ценных бумаг

seotexts.com/prodayuschie-tekstyi/
Všechna práva vyhrazena © 2018