S prodejem bytu nečekejte, ceny jdou nahoru

Hlavní stránka / Zprávy dne / S prodejem bytu nečekejte, ceny jdou nahoru

18.5.2016

S prodejem bytu nečekejte, ceny jdou nahoru Vlastníci nemovitostí i realitní kanceláře mají v poslední době o důvod k radosti navíc. Je to dáno tím, že roste cena nemovitostí. Tento trend se nejvíce projevuje ve velkých městech – v Praze nebo Brně jsou teď byty až o desítky procent dražší než před rokem. Realitní makléři proto radí: prodejte, než bude pozdě!

Ceny bytů tlačí nahoru levné hypotéky a s nimi související zvýšený zájem o koupi bytu. Podle realitního experta Petra Broži z realitní kanceláře je růst opravdu výrazný.  „Co se Brna a okolí týče, je právě teď nejlepší chvíle na prodej bytu. Lze na něm vydělat až o desítky procent více než před rokem. Aktuálně evidujeme největší poptávku po dvoupokojových a třípokojových bytech pro mladé páry a rodiny s dětmi“, říká Broža.

Hypotéky zůstávají na svém minimu

Navzdory rostoucím cenám nemovitostí situace na realitním trhu nadále hraje do karet také kupujícím. Proč? Jednoduše proto, že banky poskytují hypoteční úvěry i úvěry ze stavebního spoření s rekordně nízkými úrokovými sazbami. Žadatelé o úvěr navíc často ušetří i na odhadu hodnoty nemovitosti, protože některé banky je svým klientům poskytují zdarma.

Prodej svěřte expertům

Zvažujete prodej bytu tzv. na vlastní pěst? Ne vždy na tom ušetříte. Zavedená realitní kancelář vám prodej usnadní hned z několika důvodů. Tím prvním je správný odhad ceny. Tu ovlivňuje zejména lokalita, dále pak stav bytu nebo jeho vybavení. Pokud cenu podhodnotíte, zbytečně se okrádáte o peníze. Při jejím nadsazení zase musíte postupně slevovat ze svých finančních nároků a snadno klesnete pod reálnou cenu bytu.

Každá dobrá realitní kancelář si vede pravidelně aktualizovanou databázi potenciálních kupců. Ne zřídkakdy se stává, že v ní kupce najde ještě před spuštěním plošné inzerce. Zvažujete-li prodej bytu, nevyplatí se příliš váhat. Trendy na realitním i bankovním trhu se sice nemění ze dne na den, lepší je ale nezaspat a řešit situaci zavčasu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

arbud-prom.com.ua

steroid-pharm.com

http://adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018