Sdílené kanceláře vyhledávají start-upy i obří společnosti

Hlavní stránka / Zprávy dne / Sdílené kanceláře vyhledávají start-upy i obří společnosti

22.1.2018

Sdílené kanceláře vyhledávají start-upy i obří společnosti Nové business centrum Regus v pražských Holešovicích potvrdilo oblibu této pražské čtvrti mezi start-upy i zavedenými společnostmi. Zatímco většina českého realitního trhu řeší specifika organizace práce generace Y, nová pobočka sdílených servisovaných kanceláří Regus v pražských Holešovicích úspěšně oslovuje o generaci mladší "Zetkaře". I díky jejich zájmu jsou designové pracovní prostory v ikonickém Rosmarin Business Center velmi slušně zaplněné souběžně s jejich otevřením.

Právě otevřené business centrum nabízí na více než 1200 metrech čtverečních plně vybavené kanceláře, zasedací místnosti a coworking s kapacitou 150 pracovních míst. V mixu nájemců zaujímají lidé narození po roce 1995 zhruba třetinový podíl. Podle údajů společnosti Regus jde o nezávislé kolektivy mladých podnikatelů i freelancerů, kteří se pohybují hlavně v oblasti vývoje a aplikací softwarů, zábavního nebo kreativního byznysu. Vždy ale mají blízko k moderním informačním a komunikačním technologiím. „Snad i proto tvoří další významnou část našich klientů velké korporace a byznysmeni střední generace. Vyhovuje jim energie místa a možnost setkávání a konzultace v jednom prostoru. Nezřídka u nás vznikají cenné obchodní vztahy," popisuje Karel Pelán, Country Manager Regus Czech & Slovakia.

„Jsme přesvědčeni, že naši klienti budou svědky strmého růstu této čtvrti, do které míří nebo zamíří řada věhlasných společností. A ještě dále se rozvine synergie mezi giganty a začínajícími, progresivními týmy nebo jednotlivci," myslí si Karel Pelán. Naráží tím i na fakt, že Regus Rosmarin si vybralo jako místo svého působení několik desítek start-upů tvořených zástupci generace Y. Ta je podle sociologů velmi „svérázná": preferuje vlastní podnikatelské ambice před klasickým zaměstnaneckým poměrem. A právě servisované kanceláře a sdílené coworkingové prostory jsou jednou z možností, jak s nejmladšími profesionály přijít do pracovního kontaktu.
 
 
To je také důvodem, proč například velké pracovny a jednací místnosti v novém centru Regus budou využívat i velké korporace. Ty se aktuálně v rámci optimalizace provozních nákladů snaží přesouvat například projektové týmy do externích coworkingových prostor. Změna pracovního prostředí i stylu práce má přinést oživení a nové podněty, občas i v přímé konfrontaci nebo kooperaci s freelancery nebo nezávislými konzultanty.
 
Nastupující generace podnikavých jedinců naplňuje v centrech Regus jednu ze svých hlavních hodnot - flexibilitu. V centrech Regus si mohou pronajmout jeden den jednotky čtverečných metrů, druhý klidně několik set metrů pro důležitou prezentaci nebo obchodní setkání. Volné jsou i nájemní smlouvy, které lze rychle měnit dle akutní a aktuální potřeby klientů. Jistotou zůstávají technologická a kancelářská zařízení, vybavená kuchyně, připomínající spíše designovou kavárnu, nebo služby recepce.
 
 
Nájemci z Rosmarinu oceňují i síť deseti dalších center Regus v České republice. Řada z nich často cestuje a další sdílené kanceláře může kdykoliv využít jako zázemí pro práci nebo jednání. Změnu systému práce potvrzují i výsledky nedávného průzkumu Regus: více než polovina zaměstnanců (53 %) stráví mimo kancelář, respektive prací na dálku minimálně 2,5 dne v týdnu. Snižuje se přitom obliba  home office. Důvodů, proč od ní ustupují pracovníci i zaměstnavatelé, je celá řada. Patří k nim nesoustředěnost, nedostatečná konektivita, ruchy a zvuky domácnosti, neschopnost odlišit pracovní a soukromou část dne či rodina vyžadující pozornost.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

ссылка www.generico-pro.com

Был найден мной важный веб портал , он рассказывает про солнечный коллектор www.alt-energy.in.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018