Společenská odpovědnost již není tabu pro více tři čtvrtiny firem

Hlavní stránka / Zprávy dne / Společenská odpovědnost již není tabu pro více tři čtvrtiny firem

22.4.2013

Společenská odpovědnost již není tabu pro více tři čtvrtiny firem PRAHA - Až tři čtvrtiny podniků v současnosti využívá koncept Společenské odpovědnosti firem (CSR). To tvrdí nejnovější průzkum Business Leaders Forum, platformy sdružující přední společensky odpovědné firmy, kterého se zúčastnily nejen české podniky různých velikostí, ale i zahraniční korporace s pobočkami v České republice. Více než 80 procent dotázaných pak v tomto roce plánuje zvýšit rozsah svých CSR aktivit.

Společnost Business Leaders Forum provedla výzkum o uplatňování konceptu společenské odpovědnosti firem. Průzkumu se zúčastnili respondenti z různých odvětví byznysu. „Z průzkumu vyplynulo, že zkoumané podniky se pravidelně zaměřují svými CSR aktivitami převážně na zákazníky a spotřebitele, a to ve více než třech čtvrtinách případů,“ říká Iva Petříčková, výkonná ředitelka Business Leaders Forum a dodává, „až poté následují zaměstnanci, dodavatelé a další zájmové skupiny.“
 
Zásadní vliv na společensky odpovědné chování mají u zkoumaných podniků především eticko-morální důvody. To potvrdilo více než 90 procent dotazovaných společností. Tři čtvrtiny z nich jsou pak motivovány snahami o udržení kroku s konkurenty a požadavky trhu, zvýšení loajality zákazníků nebo získáním lepší reputace u veřejnosti.
 
„Nejčastěji společnosti realizují ekologické aktivity, jakými jsou recyklace, třídění odpadů a podobně,“ tvrdí Petříčková, „pouze výjimečně jsou do CSR aktivit firem zapojeni zaměstnanci tím způsobem, že věnují část pracovní doby práce společensky prospěšným činnostem.“ Podle Ivy Petříčkové je zajímavý také fakt, že téměř polovina respondentů takřka nespolupracuje s neziskovými organizacemi či nadačními fondy.
 
Navzdory některým nepříliš potěšujícím informacím výzkum ukázal, že přes 80 procent dotázaných společností plánuje zvýšit rozsah svého společensky odpovědného chování. „Což je pro nás, jako lídra v tomto oboru v České republice, opravdu potěšující zpráva,“ dodává ředitelka Business Leaders Forum.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

метан купить

читать дальше
Všechna práva vyhrazena © 2018