Společnost FINEP prodala loni rekordních 688 nemovitostí

Hlavní stránka / Zprávy dne / Společnost FINEP prodala loni rekordních 688 nemovitostí

5.1.2017

Společnost FINEP prodala loni rekordních 688 nemovitostí Developerská společnost FINEP prodala v loňském roce 688 nemovitostí, což je nejvíce v historii firmy a o 12 procent více, než v roce 2015. Pro letošní rok počítá s prodejem více než 600 nemovitostí, nabídku ve stávajících lokalitách doplní nové rezidenční projekty v oblastech Prahy 5 a Prahy 4. Rekordní zájem byl loni i o družstevní bydlení a rekonstrukce sekundárních nemovitostí.

Zatímco v roce 2015 prodal FINEP 617 nemovitostí, v roce 2016 dosáhl absolutního čísla 688. Prodej rodinných domů meziročně narostl o 50 procent, bytů se prodalo téměř o 12 procent více než v roce předchozím. Celková hodnota transakcí činila 2,39 miliardy Kč bez DPH. Další vývoj je podle zástupců tohoto developera předčasné odhadovat. Bude záviset především na tom, jak se projeví dlouhodobý pokles vydávaných stavebních povolení, tedy i zahájených projektů.
 
Nové projekty budou zejména v Praze 4 a 5
 
„V roce 2017 plánujeme, podobně jako vloni, prodat více než 600 nemovitostí. Celkově však očekáváme výrazný pokles počtu bytů nabízených developery v Praze,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP HOLDING. V nabídce má FINEP aktuálně zhruba 250 nemovitostí v lokalitách Britská čtvrť, Prosek Park, Malý Háj ve Štěrboholech a Nad Přehradou v Hostivaři. „Rozvoj těchto lokalit bude pokračovat i v dalším roce, k nim přibydou ještě projekty v zajímavých lokalitách Prahy 4 a Prahy 5,“ komentuje výhled do roku 2017 Pardubický.
 
Hitem dnešního developmentu je moderní družstevní bydlení
 
Nárůst v průběhu roku 2016 zaznamenal segment rezidenčních bytů prodávaných formou moderního družstevního bydlení, kde klient skládá hotovost ve výši 25 procent z celkové částky a zbývající část splácí formou měsíčního nájmu. Zájem o tuto formu bydlení bude dále narůstat zejména díky plánovaným změnám v poskytování hypoték. FINEP v roce 2016 uvedl na trh 148 družstevních bytů. „Vzhledem k aktuální situaci na trhu a novým podmínkám hypoték již dnes neexistuje žádný rozdíl v zájmu o nové byty v osobním nebo družstevním vlastnictví,“ říká Štěpán Havlas, finanční ředitel FINEP.
 
Rok 2017 ve znamení rekonstrukcí
 
Zvýšený zájem o rekonstrukce očekává FINEP zejména díky aktuálnímu nedostatku primárních nemovitostí na trhu. „Vzhledem k faktu, že průměrné stáří bytového fondu v Praze je více než 61 let, předpokládáme nejen vetší počet rekonstrukcí, ale dojde i ke zvýšení průměrné částky na jednu rekonstrukci,“ komentuje Tomáš Pardubický důvody zájmu právě o rekonstrukce. Sekundární nemovitosti, k jejichž koupi se klienti uchylují, neodpovídají díky svému stáří dnešním standardům. K rekonstrukci se přikloní i část majitelů nemovitostí, kteří původně plánovali výměnu bytu za větší. „Předpokládáme, že 30 až 40 procent majitelů bytů, kteří plánovali koupi nové nemovitosti, se díky aktuálním vysokým cenám rozhodne právě pro kompletní rekonstrukci stávajícího bytu,“ dodává Pardubický.
 
Dokončuje se projekt City West
 
Přestože administrativní segment tvoří pouze minoritní podíl v nabídce FINEPu, hraje v moderním city developmentu významnou roli a kancelářské plochy jsou v rozvíjených oblastech realizovány. Aktuálně se staví poslední administrativní budova v rámci projektu City West s plochou o rozloze 10 tisíc metrů čtverečních. Kolaudace tohoto objektu je plánována na přelom roku 2017/2018. FINEP předpokládá, že prostory objektu budou v termínu kolaudace kompletně pronajaty.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://lkredit.com.ua

https://220km.net

www.rikon-ya.com/274.html
Všechna práva vyhrazena © 2018