Společnost JRD patří nově mezi TOP 10 rezidenčních developerů

Hlavní stránka / Zprávy dne / Společnost JRD patří nově mezi TOP 10 rezidenčních developerů

9.3.2016

Společnost JRD patří nově mezi TOP 10 rezidenčních developerů Česká jednička na poli nízkoenergetického a pasivního bydlení, společnost JRD v loňském roce postoupila do první desítky předních rezidenčních developerů. V roce 2015 zrealizovala prodeje v objemu přes 600 milionů korun a prodala více než 130 energeticky úsporných bytů. Letos JRD plánuje v nastaveném tempu pokračovat. Kromě výstavby bytových domů v Praze připravuje rovněž první mimopražský projekt.

Podle pololetní studie firem Deloitte a Hyposervis, podílejících se na portálu www.cenovamapa.org , se JRD umístila na 10. místě s odhadovanými tržbami přes 300 milionů korun. Přesnost těchto analýz potvrdily reálné výsledky společnosti, neboť za celý rok 2015 zrealizovala prodeje v objemu 605 milionů korun, což je 18procentní nárůst oproti 513 milionům korun dosažených v roce 2014. Počet prodaných bytů JRD loni zvýšila o 25 procent na celkových 133 jednotek. „Minulý rok byl pro nás velmi příznivý. Další zvýšení počtu prodaných bytů a tržeb nás posunulo do nejsilnější desítky rezidenčních developerů. Tento posun nás těší a je nejen naším úspěchem, ale i důkazem vzrůstající popularity úsporných bytů v České republice,“ říká majitel JRD Jan Řežáb
 
Jak dále uvedl, JRD své projekty vyprodává z více než 90 procent ještě před kolaudací. „Velký zájem registrujeme i o projekty v přípravě, u nichž zaznamenáváme i 70procentní vyprodanost při oficiálním zahájení prodeje,“ pokračoval Jan Řežáb. Celkový optimismus trhu ovlivňoval loni pozitivní vývoj ekonomické situace a velmi nízké sazby hypoték. Zájemci o zdravé a úsporné bydlení prý také ocenili vysoký standard provedení projektů JRD, který je nezávisle kontrolovaný inspektory nemovitostí ze společnosti Bytecheck.
 
JRD si zakládá na výstavbě kvalitních staveb nejvyšších energetických standardů, které nabízí za ceny srovnatelné s cenami běžných bytů v dané lokalitě. Nové projekty však v loňském roce neoslovily jen klienty, ale také odborníky na energeticky úspornou a environmentálně šetrnou výstavbu. Park Hloubětín triumfoval v kategorii Projekty posledního ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt. V Ecocity Malešice, vítězném projektu předloňské soutěže BEFFA 2014, se konalo několik odborných exkurzí. A uznání si vydobyla i celá společnost JRD. Tu nominovala Česká rada pro šetrné budovy do evropské části letošního ročníku mezinárodní soutěže WorldGBC Leadership Awards jako příkladnou firmu, jež se věnuje environmentálně šetrné výstavbě a pro kterou je trvale udržitelné stavění základní myšlenkou jejího podnikání.
 
Od komorních nízkoenergetických domů se JRD za 13 let svého působení na tuzemském trhu posunula k rozsáhlým pasivním projektům. V minulém roce představila návrh prvního energeticky aktivního bytového domu, který vyrobí více energie, než spotřebuje, a na jehož přípravě nyní intenzivně pracuje. Letos plánuje vstoupit na mimopražský trh. Její nový projekt vyroste v malebné lokalitě na okraji Touškova u Plzně. „Tento projekt je pro nás v mnoha směrech jedinečný. Dosud jsme se orientovali výhradně na bytové domy, výjimku tvořil pouze komorní projekt Vily Diamantica, a všechny jsme stavěli v Praze. Nyní je to vůbec poprvé, kdy vstupujeme na mimopražský trh,“ uvádí Jan Řežáb.
 
Kromě výstavby v Touškově má letos developer v plánu zahájit několik nových projektů v Praze. Jedná se o třetí fázi Ecocity Malešice, Viladomy Semmering na okraji Prokopského údolí nebo luxusní komorní projekt na Praze 5. V přípravě jsou rovněž projekty v Praze 4 – Libuši a projekt Rezidence Červený dvůr na Praze 10 – Strašnicích, kde již JRD několik komorních projektů postavila. „Naším cílem je budovat zdravé, úsporné a ekologicky přínosné stavby. Rovněž v budoucnu se plánujeme orientovat převážně na pražský trh, na kterém již máme zajištěné projekty na téměř osm let dopředu. Když se ovšem objeví zajímavá mimopražská příležitost, jakou je pro nás Touškov, rádi se do ní pustíme,“ dodal Jan Řežáb.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.poliv.ua

www.maxformer.com

avtomaticheskij-poliv.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018