Studie CEEC Research: Největší zájem bude letos o byty s dispozicí 2+kk

Hlavní stránka / Zprávy dne / Studie CEEC Research: Největší zájem bude letos o byty s dispozicí 2+kk

20.4.2017

Studie CEEC Research: Největší zájem bude letos o byty s dispozicí 2+kk Prioritou developerských firem bude v letošním roce především dokončení rozpracovaných projektů. Nejmenší důležitost naopak představuje rozšiřování předmětu činnosti firem a výběr strategického partnera pro podnikání. Nové projekty chtějí ředitelé developerských společností profilovat směrem k lepší občanské vybavenosti a vyšší kvalitě. Největší zájem bude letos o byty s dispozicí 2+kk, za nejatraktivnější lokalitu k rezidenčnímu developmentu je aktuálně považována Praha 9 a Praha 5. Vyplývá to ze Studie developerských společností Q1/2017 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG Česká republika.

„V situaci rostoucího trhu a komplikovaných povolovacích procesů je pro developery klíčové vytvořit si dostatečnou zásobu připravených projektů. S ohledem na to, že dotáhnout povolovací procesy do zdárného konce trvá v Praze v průměru 8 let, je jasné, že i výrazné okamžité zjednodušení povolovacích řízení by se na trhu projevilo se značným zpožděním,” rozebírá situaci Pavel Kliment, partner odpovědný za služby pro realitní a stavební společnosti KPMG v České republice.

„Především chceme růst, máme několik "spících" projektů, které bychom konečně rádi v tomto roce uvedli v život. Samozřejmě pak i doprodej posledních jednotek v rámci našeho největšího projektu v ČR ByTy Malešice,“ říká Jan Pustina, ředitel společnosti SIDI PRAGUE, s.r.o. „Soustředíme se zejména na povolení stávajících projektů, které vlastníme a s ohledem na stav legislativy se snažíme kupovat projekty, které mají veškerá povolení, ale jsou špatně realizované a je možné je opravit tak, aby byly atraktivní,“ popisuje priority Ivor Ševčík CEO, All Inclusive Development a.s.
 
„Naše společnost bude pokračovat zejména ve své hlavní činnosti, tzn. pronájem a správa vlastních nemovitosti (facility management). Vedle toho budeme pokračovat v práci na projektech na výstavbu několika nových vlastních komerčních objektů na území Prahy 9,“ tvrdí Jiří Štěpanský, jednatel společnosti, IMPERA spol. s r.o.
 
Podle ředitelů developerských firem bude letos největší zájem o byty s dispozicí 2+kk (78 procent), následované s poměrně velkým odstupem byty 3+kk a 2+1. Jen minimální zájem bude naopak o byty s dispozicí 3+1, 4+1 a větší. Za atraktivní pražské lokality pro rezidenční development považují ředitelé území Prahy 9 (45 procent) a Prahy 5 (44 procent). Potenciál vidí také v lokalitách Prahy 8 a Prahy 4 (35, respektive 32 procent). Jako nejméně atraktivní lokalitu pak vyhodnotili oblast Prahy 2 (3 procenta) a Prahy 1 (6 procent).
 
 
„Trigema letos plánuje spustit několik projektů, a to jak v Praze, tak například i v Plzni. Ve vybraných větších regionálních městech Česka současně připravujeme několik dalších projektů. Vycházíme přitom z konceptu Chytrého bydlení, který se u našich bytových domů osvědčil již v minulosti. Ten sází nejen na dobrou lokalitu a výhodnou cenu, ale i na celou řadu dalších výhod, které jsou pro zájemce o byty čím dál více důležité. Jedná se například o samotnou kvalitu stavebních materiálů či důraz na moderní technologie,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.
 
„CENTRAL GROUP není jen největším stavitelem bytů v ČR, ale je také nejaktivnějším investorem v této oblasti. Máme nakoupené desítky projektů a pozemků, které současně rozvíjíme a připravujeme do výstavby. Zaměřit se chceme hlavně na transformaci zanedbaných brownfieldů v širším centru Prahy na rezidenční čtvrti doplněné o bohatou občanskou vybavenost, obchody a restaurace, hodnotný veřejný prostor. Aktuálně takto rozvíjíme například severní část Nákladového nádraží Žižkov, kterou hodláme přebudovat na Parkovou čtvrť plnou zeleně ve spolupráci s renomovaným architektonickým ateliérem Jakub Cigler Architekti nebo Rezidenci Pak Kavčí Hory na zanedbaném brownfieldu v sousedství centrálního parku na Pankráci, kde stavba respektovaného architekta Josefa Pleskota dotvoří panorama Prahy,“ vyjmenovává aktuální i budoucí projekty Dušan Kunovský, předseda představenstva, CENTRAL GROUP.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

profvest.com

узнать больше

profvest.com
Všechna práva vyhrazena © 2018