Trigema se chystá expandovat do dalších regionů ČR

Hlavní stránka / Zprávy dne / Trigema se chystá expandovat do dalších regionů ČR

15.7.2015

Trigema se chystá expandovat do dalších regionů ČR PRAHA – Developerská a stavební společnost Trigema dosáhla v loňském roce obratu 1,26 miliardy korun, což je meziročně o 60 procent více. Z hlediska prodejních výsledků se tak řadí mezi největší developery působící na pražském trhu. Vyplývá to ze zveřejněné Výroční zprávy této společnosti za rok 2014, ekonomické výsledky potvrzují výrazný růst. Letos chce navíc společnost expandovat také do dalších regionů České republiky.

Výsledky v minulém roce ovlivnila především lepšící se situace na rezidenčním trhu a s tím spojené prodeje bytů. „Zaznamenali jsme rekordní hospodářský výsledek i rekordní obrat. Prakticky jsme rozprodali první etapu projektu SMART byty a zahájili předprodej druhé etapy, která nabídne 137 bytů. Po necelých třech týdnech předprodeje jsme prodali téměř 50 procent bytů z II. etapy. Poslední volné byty byly dokončeny i v našem dalším projektu 2Barevné Letňany, kde vyrostlo celkem 206 bytů.“ Informoval generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural.
 
Od loňského léta společnost začala nabízet své byty v rámci konceptu Trigema Chytré bydlení. Jedná se o standardy, jako je například modulové bydlení, které umožňuje koupit si i více bytů a ty podle potřeb propojovat, nebo naopak oddělovat. Do konceptu patří rovněž důraz na zelené bydlení, příprava pro inteligentní systémy, úplná vybavenost v docházkové vzdálenosti projektu, blízkost MHD a další hlediska.
 
Také pro letošní rok se očekává další růst obratu, a to zhruba na úroveň 1,4 miliardy korun. „Odhadujeme, že se letos v Praze celkem prodá 6 300 až 6 600 bytů, což by znamenalo navýšení tempa jejich prodeje o dalších 5 procent,“ uvedl dále Marcel Soural. Zisk před zdaněním společnosti Trigema činil za uplynulých dvanáct měsíců 155, 9 milionu korun. Pro srovnání: o rok předtím to bylo 45, 9 milionu korun. Letos by měl být zisk před zdaněním minimálně na stejné úrovni jako vloni.
 
Vedle svého aktuálního projektu SMART byty Nové Butovice společnost Trigema spustila před několik dny předprodej nových bytů v Praze 15, kde začne vyrůstat projekt CHYTRÉ BYDLENÍ [email protected]í Měcholupy. Během léta zahájí ještě předprodej dalších dvou pražských projektů. „Ve střednědobém horizontu chceme rezidenční projekty stavět i v jiných městech než jen v hlavním městě. A dokonce se nechceme omezovat jen na Českou republiku. Dlouhodobě pak máme ambici se vyprofilovat do investiční skupiny, což úzce souvisí s tím, jak plánujeme a jak nakládáme s našimi aktuálními projekty,“ poodhaluje ve výroční zprávě další plány společnosti Trigema Marcel Soural.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Купить велосипед https://velotime.com.ua
Шторы на люверсах yarema.ua
http://www.cl24.com.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018