V Praze se letos bude privatizovat kolem 2400 bytů

Hlavní stránka / Zprávy dne / V Praze se letos bude privatizovat kolem 2400 bytů

8.9.2016

V Praze se letos bude privatizovat kolem 2400 bytů V roce 2015 se v Praze privatizovalo přibližně 2100 bytů, letos jejich počet dosáhne čísla kolem 2400 bytů a příští rok kolem dvou tisíc bytů. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG realizovaného mezi 57 pražskými městskými částmi. Ve vlastnictví hl. m. Prahy a jednotlivých městských částí je aktuálně 5,7 procenta pražského bytového fondu.

Po roce 1991 přešlo do vlastnictví hl. m. Prahy 194 tisíc bytů. V důsledku privatizace a prodejů se jejich počet každoročně snižoval a v roce 2003 dosáhl hodnoty 100 tisíc. K 31. květnu 2016 vlastnila Praha 35 tisíc městských bytů (přibližně 18 procent původního fondu), kde 26 tisíc bytů bylo svěřeno do správy jednotlivým městským částem a devět tisíc bytů bylo ve správě Magistrátu hl. m. Prahy. 
 
„Účelem naší analýzy je především poskytnout souhrnná data o městském bytovém fondu v Praze, protože tyto informace v přehledné formě chybí. Vedle mapování současného stavu jsme se zaměřili na plány města a jeho částí na privatizaci,“ říká Pavel Kliment, partner KPMG Česká republika odpovědný za sektor nemovitostí.     
 
V Praze aktuálně připadá 36 obyvatel na jeden městský byt. Pro srovnání v Ústí nad Labem je to obyvatel 167 a v Brně 13. „Praha není nucena intenzivně řešit potřebu získání nových obecních bytů pro sociální účely jako Ústí nad Labem nebo Liberec, data nám ale dávají širší pohled na situaci nejen sociálního bydlení,“ říká Pavel Dolák, Senior Manager KPMG Česká republika. Studie uvádí i srovnání s metropolemi v okolních zemích, i když zde je nutné brát v potaz rozdílnou situaci v nájemním bydlení a historický vývoj. Za pozornost stojí Bratislava, kde v posledních letech roste výstavba sociálních obecních bytů kvůli potřebě navýšit jejich nedostatečnou kapacitu.
 
Z detailního přehledu městských bytů na území Prahy vyplývá, že nejvíce jich v poměru k celkovému bytovému fondu nalezneme na Praze 14, 2, 17 a 19. Nejvíce privatizací pak plánují Praze 2, 3 a 9.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

удаление тату одесса

www.niko-centre.kiev.ua

agroxy.com/prodat/kukuruza-141
Všechna práva vyhrazena © 2018