Zájem o dřevostavby rodinných domů výrazně stoupá

Hlavní stránka / Zprávy dne / Zájem o dřevostavby rodinných domů výrazně stoupá

26.4.2016

Zájem o dřevostavby rodinných domů výrazně stoupá Zatímco počet nových rodinných domů v České republice roste velmi pomalu, množství a podíl dřevostaveb se naopak výrazně zvětšuje. Ten přitom ještě v roce 2014 spíše stagnoval. Jak vyplývá z dat Asociace dodavatelů montovaných domů, podíl dřevostaveb v loňském roce vzrostl na více jak 13 procent, což v porovnání s předchozím rokem znamená nárůst o 40 procent.

„Za rok 2015 bylo v České republice dokončeno celkem 13 412 rodinných domů, z toho pak bylo celkem 1 791 dřevostaveb. Prakticky každý sedmý nový rodinný dům postavený v roce 2015 je dřevostavba," říká Vratislav Blaha, předseda Asociace montovaných domů. Hlavní důvod výrazně zvýšené poptávky je podle Blahy ten, že se lidé čím dál více zaměřují na ekonomicky, energeticky i ekologicky šetrné bydlení.
 
„Od loňského roku registrujeme výrazně zvýšenou poptávku po dřevostavbách na klíč," vysvětluje Tomáš Veselý ze společnosti VEXTA, předního tuzemského dodavatele dřevostaveb rodinných domů. „Největší poptávku sledujeme v Praze a Středočeském kraji, následně pak v Plzeňském kraji," doplňuje Veselý, který pro letošní rok očekává růst  podílu dřevostaveb přesahující patnáct procent.
 
Dalšími podstatnými argumenty jsou příznivé ceny montovaných domů, v současné době výhodné možnosti financování u většiny bank a také probíhající dotační program Nová zelená úsporám. Ten umožňuje čerpat nemalé částky právě na pořízení nízkoenergetického bydlení. „Klientům zároveň vyhovuje rychlost výstavby, díky které majitelé ušetří část peněz, které by padly na provoz současného bydlení a splácení hypotečního úvěru na nový dům," dodává Veselý z VEXTA.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://e-kirpich.kiev.ua

форд мондео

www.granit-sunrise.com.ua/bruschatka
Všechna práva vyhrazena © 2018