Zájem o nové byty letos nepolevil ani o prázdninách

Hlavní stránka / Zprávy dne / Zájem o nové byty letos nepolevil ani o prázdninách

19.8.2016

Zájem o nové byty letos nepolevil ani o prázdninách Boom nového bydlení trhá v letošním roce všechny rekordy. Prodej nových bytů letos dokonce roste i o prázdninách, což bylo v minulosti poměrně nebývalé. Nejsilnější sezónou pro nákup bytu je totiž tradičně jaro a podzim, kdy také dávají na trh své novinky téměř všichni developeři. Letní prázdniny, podobně jako v období kolem Vánoc a začátkem roku, bývají naopak na obchody s nemovitostmi nejslabší. Letos je tomu ale jinak.

Největší rezidenční developer Central Group letos v červenci a první polovině srpna prodal více než stovku bytů, což je meziroční nárůst o 58 procent. Prodej tak meziročně rostl o prázdninách dokonce rychleji, než v prvním pololetí. „Lidé chtějí využít velmi levné hypotéky, dokud ještě jsou. Uvědomují si, že období levných úvěrů nemůže být nekonečné. Navíc obrat v setrvalém poklesu hypotečních sazeb již některé banky avizují a první již k mírnému zvýšení sazeb dokonce přistoupily,“ poznamenal k důvodům současného boomu šéf Central Group Dušan Kunovský.

Prodej je letos v prázdninových měsících dokonce srovnatelný s některými měsíci hlavní sezóny loňského roku, kdy Central Group prodával v průměru 84 bytů měsíčně. Letošní prodej je celkově rekordní. Za první pololetí Central Group prodal 712 bytů za 2,8 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně vzrostl o rekordních 44 procent. Příjmy z prodeje bytů byly dokonce ještě vyšší, a to vzhledem k zařazení luxusnějších projektů blíže centru Prahy do prodeje, které zvedly průměrnou cenovou hladinu.
 
V letošním roce firma očekává růst prodeje minimálně o deset procent, tedy na zhruba 1100 bytů. Příjmy z prodeje bytů by měly překročit hranici čtyř miliard korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

piratecodex.us

на сайте farm-pump-ua.com

подробно teplostar.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018