Zájem o pražské panelové byty během pěti let výrazně vzrostl

Hlavní stránka / Zprávy dne / Zájem o pražské panelové byty během pěti let výrazně vzrostl

20.5.2015

Zájem o pražské panelové byty během pěti let výrazně vzrostl PRAHA - Zájemců o koupi panelového bytu v Praze přibývá, o jeden byt licituje v dražební síni až deset lidí. Což je mnohem více, než tomu bylo před pěti lety. Vyplývá to z poznatků společnosti Naxos, jednoho z historicky největších dražebníků v zemi. Ten realizuje již pět let dražby z majetku Pražského stavebního bytového družstva, které se ocitlo v roce 2009 v insolvenci a v portfoliu mělo několik stovek nemovitostí hlavně v pražských Stodůlkách, Butovicích a Řepích, přičemž ale drtivá většina jednotek byla družstevníkům převedena po doplacení anuity.

V současnosti se při licitacích nemovitostí dosahuje v průměru o třetinu vyšší ceny dosažené vydražením, než je nejnižší podání.  A například byt 4+1 na butovickém sídlišti, jehož vyvolávací cena byla 2 320 000 korun, se nakonec vydražil za 3 010 000 korun. Největší zájem je ale o dražby garáží na pražských sídlištích.  Cena dosažená vydražením je u nich zhruba o 34 procent vyšší než ta, kterou stanovil znalecký posudek. A u jedné takové garáže ve Stodůlkách se během nedávné dražby vyšplhala tato cena z 210 tisíc až na 350 tisíc korun.
 
„Jedním z důvodů je to, že Pražané chtějí mít svá auta v bezpečí před zloději. Nebo si z garáže chtějí udělat malou provozovnu, která jim pak vydělává peníze. Dražby garáží jsou z pohledu licitátora plné napětí. „Zvláště když se licituje o poslední garáž, která se ten den draží, jde cena rychle nahoru,“ říká Libor Nevšímal, obchodní ředitel společnosti Naxos, která se zabývá hlavně prodejem velkých komerčních nemovitostí.
 
„Zájem o byty a garáže byl po celou dobu pěti let, ale v poslední době vzrostl mimo jiné v souvislosti s klesající mírou hypoték,“ dodal.  Od roku 2010 Naxos již úspěšně vydražil desítky nemovitosti z fondu Pražského stavebního bytového družstva a desítky dalších bytů a garáží do dražeb připravuje. Licitovat se o ně bude také například 3. června v pražské aukční síni Sacre Coeur.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profvest.com

здесь

газонокосилка электрическая
Všechna práva vyhrazena © 2018